Skip To Main Content

mobile-menu

mobile-main-nav

mobile-header-portals-nav

translate-container

desktop-menu

icon-nav

header-container

horizontal-nav

BREADCRUMB

Thanksgiving Tournament

2023 LT Varsity Thanksgiving Tournament

  *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *
 TEAMS & RECORDS
Fenger (0-1)
Lincoln-Way East (1-0)
Lyons Township (1-0)
Maine South (0-1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MONDAY NOVEMBER 20
HOME VISITOR TIME SITE
 Lincoln-Way E 51 Maine S 43  6:00 @Lyons Township
LT 73  Fenger 28 7:30 @Lyons Township
*          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *
TUESDAY NOVEMBER 21
HOME VISITOR TIME SITE
 Fenger Lincoln-Way E 6:00 @Lyons Township
LT  Maine S 7:30 @Lyons Township
*          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *
WEDNESDAY NOV 22
HOME VISITOR TIME SITE
 Maine S Fenger 6:00 @Lyons Township
LT Lincoln-Way E 7:30 @Lyons Township
*          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *

Tournament History

PAST CHAMPIONS

2022:  Lyons Township

2021:  Lyons Township

2020:  n/a

2019:  Lyons Township

2018:  Lyons Township

2017:  Maine South

2016:  Lyons Township

2015:  Glenbard West

2014:  Stevenson

2013:  Lyons Township

2012:  Morton

2011:  Fenwick

2010:  Lyons Township

2009:  Lyons Township

2008:  Lyons Township

All-Tournament Team

2022 All-Tournament Team

Fenger - Jordan Rowls

Maine South - Ethan De La Navarre

Lincoln-Way East - Ty Toliver

Lincoln-Way East - Kyle Olabegi

Lyons Township - Jackson Niego

Lyons Township - Niklas Polonowski

2021 All-Tournament Team

Fenger - Lonnell Strickland

Lincoln-Way East - Josh Ellison

Maine South - Nicholas Rentas

Maine South - Julian Triffo

Lyons Township - Aidan Sullivan

Lyons Township - Billy Bach

2019 All-Tournament Team

Fenger - Donovan Taylor

Maine South - Marko Anderson

Plainfield North - Colin O'Rourke

Plainfield North - Kyle Bragg

Lyons Township - Grant Niego

Lyons Township - Stefan Vasic

2018 All-Tournament Team

Plainfield North - Carter Thurman

Hinsdale South - Aaron Tims

Maine South - Dan Crane

Maine South - Essan Hamwi

Lyons Township - Nolan Niego

Lyons Township - Tyrese Shines

2017 All-Tournament Team

Maine South - Grant Miller

Maine South - Fillip Bulatovic

Hinsdale South - Zion Griffin

Hinsdale South - Robert Barnes

Plainfield North - Brady Miller

Lyons Township - Nolan Niego

Glenbard East - James Peterkin

Glenbard East - Alijah Nelson

Glenbard South - Brandon Whiteside

Glenbard South - Tommy Powers

Glenbard North - Darryl Creamer

Glenbard West - Evan Taylor